Premiera Oculus Touch, kontrolera Oculus Rift, przesunięta!

Na początku do sterowania Oculus Rift będzie musiał nam wystarczyć pad od Xboksa One.

Pad od Xboksa One będzie dołączany do każdego zestawu Oculus Rift. Oculus już jakiś czas temu zapowiedział, że pracuje nad własnym kontrolerem, który bardziej pasuje do wirtualnej rzeczywistości. Jego możliwości zaprezentowano na jednej z konferencji:

Z kolei przy okazji zapowiedzi Rock Band VR mogliśmy zauważyć, że kontroler Oculus Touch świetnie współpracuje z innymi urządzeniami, na przykład gitarą:

I choć gogle Oculus Rift pojawią się w pierwszym kwartale tego roku, na Oculus Touch będziemy musieli poczekać dłużej. Powód? Oczywisty. Oculus chce dopracować produkt i sprawić, żeby kontroler był jeszcze wygodniejszy i bardziej precyzyjny. To wymaga czasu, dlatego też Oculus Touch do sprzedaży trafi w drugiej połowie 2016 roku.

Przypominamy, że niedawno Samsung zaprezentował swoje urządzenie służące do sterowania w wirtualnej rzeczywistości. Kontroler nazywa się rink VR, będzie współpracować z Samsung Gear VR, a pierwsze konkretne informacje zostaną ujawnione podczas targów CES.

Zobacz również: Acer Aspire R7

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot