Tak wygląda nowa wersja Google Glass

Na razie jednak Google Glass nie powstaje z myślą o zwykłych użytkownikach. Urządzenie ma być wykorzystywane przez pracowników.

Stara wersja Google Glass

Stara wersja Google Glass (Wikipedia)

Google zawiesiło sprzedaż pierwszej wersji Google Glass, co według nas zostało uznane za jedno z rozczarowujących wydarzeń mijającego roku. Nie oznacza to jednak, że gigant na dobre rozstaje się z urządzeniem. Firma od dłuższego czasu pracuje nad nowym modelem. Wreszcie zobaczyliśmy jak wygląda.

Zdjęcia pojawiły się najpierw na stronie fcc.gov, a potem opublikował je portal 9to5google.com. Choć o Google Glass: Enterprise Edition wciąż niewiele wiadomo, to co nieco zdradzają same zdjęcia. Przede wszystkim sprzęt wygląda mocniej niż poprzednik, ze względu na wzmocnioną obudowę. Enterprise Edition może pochwalić się mocniejszą baterią, lepszym procesorem oraz, co wydaje się najważniejsze, większym wyświetlaczem.

Google Glass: Enterprise Edition musi być solidne, bo powstaje z myślą o “pracowniczym” wykorzystaniu, np. w branży medycznej lub zajmującej się produkcją. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że okulary AR coraz częściej sprawdzają się w fabrykach, ułatwiając prace pracownikom. Z nową wersją Google Glass ma być podobnie.

Czy to oznacza, że wersja konsumencka, z której korzystać mogą zwykli ludzie na co dzień, nie powstaje? Taki scenariusz jest raczej wątpliwy. Na razie jednak Google nie mówi o Google Glass “dla każdego”.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot