PlayStation VR to nie tylko gry

Sony już zapowiedziało, że PlayStation VR to gogle służące nie tylko do grania. Wirtualna rzeczywistość pozwoli rozszerzyć multimedialną ofertę konsoli PlayStation 4.

W odróżnieniu od Oculus Rift czy Samsung Gear VR, PlayStatation VR kojarzy nam się wyłącznie z grami. Na te pierwsze gogle wychodzą również inne aplikacje, z myślą o tych urządzeniach powstają filmy nagrywane w 360-stopniach. Jednak przy okazji PlayStation VR mówi się wyłącznie o grach, mogłoby się wydawać, że tylko gier oczekują potencjalni użytkownicy gogli VR od Sony. Niby to logiczne, wszak to sprzęt wymagający konsoli służącej do grania. Ten stereotyp od lat się zmienia i konsole stają się centrum domowej rozrywki. PS4 pozwala oglądać filmy czy słuchać muzyki z dedykowanej aplikacji Spotify.

Okazuje się, że PlayStation VR nie będzie odstawać pod względem “niegrowych” treści od swoich konkurentów. Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, zdradził, że materiały inne niż gry odgrywać będą ważną rolę na PlayStation VR. To oznacza, że gogle VR posłużą także do oglądania filmów i zdjęć, a być może doczekamy się również dodatkowych aplikacji, podobnych do tych z Oculus Rift czy Samsung Gear VR.

Wydaje się, że Sony szczególnie nie może odpuścić tematu filmów w 360-stopniach. Sam Yoshida przyznał, że jest ich wielkim fanem, więc możemy się domyślać, że jest świadomy potencjału. Wiele osób wybiera PlayStation nie tylko dla gier, ale też dla napędu Blu-Ray, a więc filmów w wysokiej jakości. Z PlayStation VR może być podobnie i “kinowa” aplikacja jest niezbędna. Bez niej zyskać mogą gogle od Oculusa lub te powstałe we współpracy z Oculusem.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

PlayStation VR: znamy szczegóły związane z przystawką PlayStation VR i Oculus Rift: poznaliśmy ceny gogli VR? Poszedłem do Biedronki kupić PlayStation 4 w promocji. A właściwie do trzech Biedronek PlayStation VR: Przystawka zwiększająca moc PS4 jest wielkości konsoli Nintendo Wii! Nie tylko PlayStation VR. Sony pracuje nad konkurentem Samsung Gear VR? Nowe gry na PlayStation VR. Giganci nie boją się inwestować w wirtualną rzeczywistość! Gry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift? Zobacz gameplay z Wayward Sky - gry na PlayStation VR W Dead or Alive Xtreme 3 na PlayStation VR nie zagramy. Wszystko przez… kobiety! Na PlayStation VR będziemy grać na siedząco Ten horror od studia Capcom musi być straszny! Zobacz reakcje grających na PlayStation VR Xbox 360 ma już 10 lat. Oto 10 gier, dzięki którym o konsoli nie zapomnimy Gry na PlayStation VR: 90 klatek na sekundę ma być standardem Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo