PlayStation VR: znamy szczegóły związane z przystawką

Jednak nie jest tak duża jak Nintendo Wii, wiemy również do czego służy - poznaliśmy nieco więcej informacji o urządzeniu dołączanym do PlayStation VR.

Ostatnie plotki sugerowały, że urządzenie dołączane do PlayStation VR, zwiększające moc PlayStation 4, będzie wielkości konsoli Nintendo Wii. Sprzęt jest jednak nieco mniejszy — donosi portal Eurogamer. Według serwisu sprzęt mierzy 140×140×35 mm, podczas gdy Wii 215×157×44 mm.

Dlaczego dodatkowy sprzęt jest potrzebny? Eurogamer wymienia funkcje urządzenia. Przede wszystkim chodzi o zwiększenie płynności i zmniejszenie uczucia nudności. Serwis spekuluje, że przystawka “dysponuje całkiem sporą mocą obliczeniową”. Sugeruje to obecność aktywnego chłodzenia. Eurogamer zdradza, że “wentylator ma około 25 mm średnicy”, ale nie pracuje głośno.

Nie zmienia to jednak faktu, że przystawka jest tylko dodatkiem, a najważniejsze funkcje wciąż należą do PlayStation 4. Pomysł, by dodatkowe urządzenie odciążyło konsolę, wydaje się jednak strzałem w dziesiątkę. Oby faktycznie gry na PlayStation VR działały bez zarzutu.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Konsole:

PlayStation VR i Oculus Rift: poznaliśmy ceny gogli VR? Poszedłem do Biedronki kupić PlayStation 4 w promocji. A właściwie do trzech Biedronek PlayStation VR: Przystawka zwiększająca moc PS4 jest wielkości konsoli Nintendo Wii! Nie tylko PlayStation VR. Sony pracuje nad konkurentem Samsung Gear VR? Nowe gry na PlayStation VR. Giganci nie boją się inwestować w wirtualną rzeczywistość! Gry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift? Zobacz gameplay z Wayward Sky - gry na PlayStation VR W Dead or Alive Xtreme 3 na PlayStation VR nie zagramy. Wszystko przez… kobiety! Na PlayStation VR będziemy grać na siedząco Ten horror od studia Capcom musi być straszny! Zobacz reakcje grających na PlayStation VR Xbox 360 ma już 10 lat. Oto 10 gier, dzięki którym o konsoli nie zapomnimy Gry na PlayStation VR: 90 klatek na sekundę ma być standardem Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło