Wymagania Oculus Rift rosną: potrzebne będą 4 porty USB. Po co?

Wymagania sprzętowe Oculus Rift się zmieniają. Zaskakuje także tak pozornie nieistotna kwestia, jaką jest ilość portów USB.

Zaktualizowano wymagania sprzętowe Oculus Rift. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, twórcy wprowadzili poprawkę przy liczbie portów USB. Wcześniej Oculus Rift potrzebował do działania dwóch portów USB 3.0. Teraz już wymagane są trzy porty USB 3.0 i jeden USB 2.0. Mogłoby się wydawać, że porty USB to najmniejszy problem przy dość wysokich wymaganiach sprzętowych Oculus Rift, a tymczasem pewnie spora część będzie musiała coś odłączyć, żeby Oculus Rift działał poprawnie.

Choć Palmer Luckey z Oculusa uspokaja: chodzi o to, by jednocześnie można było podłączyć Oculus Touch i pada od Xboksa One, który będzie dołączany do Oculus Rift. A to oznacza, że jeśli nie zamierzamy korzystać z któregoś z tych kontrolerów, to wystarczą trzy porty USB. Oculus podaje takie liczby, bo takie rozwiązanie będzie najwygodniejsze dla użytkowników Oculus Rift, wszak uniknie się żonglowania kontrolerami. Ale to wcale nie oznacza, że wszystkie cztery porty będą musiały być wykorzystane.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot