PlayStation VR: Przystawka zwiększająca moc PS4 jest wielkości konsoli Nintendo Wii!

Żeby PlayStation VR działało bezproblemowo, potrzebne są… dwie konsole. Przynajmniej tak to będzie wyglądało, skoro przystawka do PlayStation 4 nie jest małym gadżetem.

Moc PlayStation 4 nie wystarczy, żeby uciągnąć wirtualną rzeczywistość. To żaden powód do wstydu, powiem pecetowe wymagania Oculus Rift również są spore. Oculus już teraz podkreśla, że cena całego zestawu gogli VR zależeć będzie od tego, jaki komputer posiadamy — jeśli czeka nas modernizacja, za wszystko możemy zapłacić nawet 1500 dolarów! To pokazuje, że VR wymaga naprawdę dużej mocy.

Dlatego też do PlayStation VR dodawana będzie specjalna “przystawka”, która zwiększy moc PlayStation 4. Dzięki temu gry VR będą działały płynnie, w odpowiedniej ilości klatek. Sony chce, żeby 90 FPS-ów było standardem, ale celem jest 120 klatek na sekundę. Przystawka ma to umożliwić.

Nie znamy szczegółów jej działania, za to mniej więcej wiemy, jakich będzie rozmiarów. Z przedpremierowych pokazów wynika, że przystawka wygląda tak jak konsola Nintendo Wii:

Wii nie należy do największych konsol, ale trudno mówić tutaj o kieszonkowych wymiarach. Przystawka jest więc czymś w rodzaju dodatkowej konsoli, co oznacza, że PlayStation 4 naprawdę sporo brakuje pod względem mocy.

Nie znamy dokładnej specyfikacji podstawki. Wiadomo tylko tyle, że to właśnie do niej będziemy podłączać PlayStation VR, a nie bezpośrednio do konsoli PS4.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Nie tylko PlayStation VR. Sony pracuje nad konkurentem Samsung Gear VR? Nowe gry na PlayStation VR. Giganci nie boją się inwestować w wirtualną rzeczywistość! Gry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift? Zobacz gameplay z Wayward Sky - gry na PlayStation VR W Dead or Alive Xtreme 3 na PlayStation VR nie zagramy. Wszystko przez… kobiety! Na PlayStation VR będziemy grać na siedząco Ten horror od studia Capcom musi być straszny! Zobacz reakcje grających na PlayStation VR Xbox 360 ma już 10 lat. Oto 10 gier, dzięki którym o konsoli nie zapomnimy Gry na PlayStation VR: 90 klatek na sekundę ma być standardem Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać?