Nie tylko PlayStation VR. Sony pracuje nad konkurentem Samsung Gear VR?

Sony na PlayStation VR nie poprzestanie. Wiele wskazuje na to, że w ofercie firmy pojawią się gogle VR podobne do Samsung Gear VR.

Właśnie to sugeruje patent, który został dostrzeżony przez serwis uploadvr.com. Z grafiki wynika, że Sony pracuje nad rozwiązaniem podobnym do Samsung Gear VR - treści w wirtualnej rzeczywistości wyświetlać będzie smartfon, wkładany do gogli. Dla Sony byłyby to już drugie gogle, bowiem firma w produkcji ma już PlayStation VR. To urządzenie do działania wymagać będzie PlayStation 4.

Do patentów należy podchodzić ostrożnie, z dużym dystansem — twórcy sprzętu często “zaklepują” swoje pomysły, co nie oznacza jednak, że je realizują. W tym przypadku szanse na powstanie takich gogli są jednak duże. Już jakiś czas temu Sony na swoim blogu napisało, że Xperia Z5 Premium może być najlepszą platformą do wirtualnej rzeczywistości i że pracują nad kilkoma nowościami. Kolejne gogle VR od Sony nadchodzą?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Nowe gry na PlayStation VR. Giganci nie boją się inwestować w wirtualną rzeczywistość! Gry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift? Zobacz gameplay z Wayward Sky - gry na PlayStation VR W Dead or Alive Xtreme 3 na PlayStation VR nie zagramy. Wszystko przez… kobiety! Na PlayStation VR będziemy grać na siedząco Ten horror od studia Capcom musi być straszny! Zobacz reakcje grających na PlayStation VR Xbox 360 ma już 10 lat. Oto 10 gier, dzięki którym o konsoli nie zapomnimy Gry na PlayStation VR: 90 klatek na sekundę ma być standardem Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360