Amazon chce stworzyć rozszerzoną rzeczywistość bez gogli

Amazon także zainteresowany jest technologią AR. W odróżnieniu od Microsoft HoloLens, ich rozszerzona rzeczywistość może nie wymagać od nas zakładania urządzenia na głowę.

Już od jakiegoś czasu plotkuje się o tym, że Amazon chce wejść na rynek AR. Tyle że wcześniej mówiło się o planach stworzenia okularów do rozszerzonej rzeczywistości, a więc czegoś podobnego do Microsoft HoloLens. Najnowszy patent sugeruje jednak odmienną koncepcję - Amazon chce, żeby rozszerzona rzeczywistość była wyświetlana przez projektor zawieszony na suficie. Dzięki temu moglibyśmy oglądać treści i wchodzić z nimi w interakcję bez konieczności zakładania gogli czy okularów.

Co ciekawe, swego czasu podobną technologią zainteresowany był Microsoft. Ich projekt o nazwie “RoomAlive” został jednak zawieszony. Powodem przerwania prac była wysoka cena takiego urządzenia. Microsoft stwierdził, że wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w ten sposób byłoby za drogie z punktu widzenia użytkowników.

Oczywiście jest jeszcze za wcześnie by stwierdzić, że Amazon wyprodukuje takie urządzenie AR. To tylko patent - jak wiadomo, niektóre pomysły faktycznie zostają realizowane, a niektóre lądują w koszu.

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot