Microsoft HoloLens i Halo 5: graj bez telewizora

Gry z Xbox One działające na HoloLens? To możliwe. Najnowszy filmik pokazuje, że taka gra naprawdę ma sens.

Najnowszy film to pokaz możliwości Microsoft HoloLens. Dzięki niemu dowiadujemy się, że okulary AR mogą współpracować z konsolą Xbox One i takie połączenie ma wiele zalet. Rozgrywkę zaczyna się w tradycyjny sposób, a gra wyświetlana jest na ekranie telewizora. W dowolnej chwili obraz można przesyłać na okulary HoloLens, wyświetlając grę… na przykład na ścianie. Świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś chce “przejąć” telewizor, a my nie mamy zamiaru przerywać rozgrywki. Albo gdy chcemy kontynuować ją już w innym pokoju.

Warto przypomnieć, że Xbox One będzie współpracował także z goglami VR - Oculus Rift. W tym przypadku będzie to jednak nietypowe wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości. Najpierw obraz z konsoli będzie przesyłany na komputer, a dopiero potem na Oculus Rift. To oznacza, że bez peceta nie doświadczymy wirtualnej rzeczywistości na konsoli Xbox One. Na dodatek nie będzie to “pełne VR”. Zostaniemy przeniesieni do sali kinowej, gdzie wyświetlona będzie gra. Co za tym idzie, rozglądać można się jedynie po pomieszczeniu, a nie całym świecie gry.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Telewizory:

LG EG910V - najlepszy 55-calowy telewizor, jaki możesz kupić [test] Doczekaliśmy się telewizora idealnego? Test OLED-a 4K LG EG960 Poradnik: zakup telewizora. Wybieramy najlepsze TV do 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł Telewizory LG OLED 4K z funkcją HDR są już blisko. Co powinieneś wiedzieć o tej technologii? Android TV – mobilny system na telewizorze Największe telewizory, które kupisz w sklepie Flagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga Android TV? Telewizory doczekały się realnej zmiany na lepsze 8 prób 55-calowego telewizora LG 55UF850 - test i recenzja Przyszłość należy do telewizorów? Nieprawda. Nawet streaming i Netflix im nie pomogą Młoda kobieta (!) z wielkiego miasta. Wiemy już, kim jest Polak bez telewizora LG pokazuje telewizory SUPER UHD. Byliśmy na premierze! Młodzi ludzie pozbywają się telewizorów w szalonym tempie