Nokia Ozo: kamera VR... dla Hollywood?

Nokia Ozo na pewno nie jest sprzętem dla tych, którzy chcieliby nakręcić swoje wakacje, a następnie odtworzyć je na goglach VR. No, chyba że na brak gotówki nie narzekają.

Czym jest Nokia Ozo?

Nokia Ozo

Ozo ma kształt kuli, w której umieszczono 8 kamer i 8 mikrofonów, co zapewni nie tylko obraz, ale również w pełni przestrzenny dźwięk. Nokia nie ujawniła na razie szczegółów technicznych urządzenia, poprzestając na ogólnych informacjach, że Ozo umożliwia śledzenie wybranych obiektów, tworzenie filmów bez konieczności mozolnego łączenia ująć z różnych obiektywów, a także – przy wykorzystaniu gogli VR – podgląd na żywo rejestrowanego materiału. Czytaj więcej

Nokia celuje przede wszystkim w profesjonalistów. Świadczy o tym cena urządzenia. Wystartowały już przedpremierowe zamówienia, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że za Nokia Ozo trzeba zapłacić… 60 tysięcy dolarów. W przeliczeniu na złotówki — ponad 241 tysięcy!

Cena odstrasza “zwykłych” twórców, ale możemy się cieszyć, że profesjonaliści (i bogacze) dostają narzędzie do tworzenia filmów VR. Sprzęt już jest, teraz czekamy na efekty. Nokia Ozo trafi do klientów w pierwszym kwartale 2016 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

Samsung tworzy kontroler do Samsung Gear VR VR i pornografia. Kolejna firma kręci filmy dla dorosłych w wirtualnej rzeczywistości Zen Zone: relaks na Samsung Gear VR Artur Kurasiński: technologia VR odmieni dziennikarstwo Samsung Gear VR - zwiastun z okazji premiery Nvidia stworzy własne gogle VR. Rozwiążą największy problem wirtualnej rzeczywistości? 70 mln użytkowników gogli VR do końca 2017 roku. Możliwe? Wirtualna rzeczywistość odmieni reportaże. Poruszający materiał VR z Paryża Wirtualna rzeczywistość: tylko dla dorosłych? PEGI inaczej spojrzy na gry VR Ogromne zainteresowanie Samsung Gear VR Samsung Gear VR: coraz bliżej premiery w Polsce! SpeechCenter VR: aplikacja na Samsung Gear VR pozwoli pokonać strach przed publicznymi wystąpieniami Mark Zuckerberg: 40% czasu spędzonego w VR poświęcimy na media społecznościowe Kevin Spacey inwestuje w technologię VR 12 najlepszych filmów w 360-stopniach. Dla tych widoków warto mieć gogle VR Back to Dinosaur Island za darmo na Steam. Crytek chwali się swoją technologią VR Immersis VR: wirtualna rzeczywistość bez gogli. Ciekawy pomysł i... wielkie oszustwo? Poznaliśmy europejską datę premiery Samsung Gear VR? Lenovo dorzuci do najdroższej wersji Vibe X3 gogle VR Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a! 10 najlepszych kamer 360 stopni. Tym sprzętem nakręcisz filmy VR Być jak Robert Lewandowski. Header Goal VR: piłkarska gra na Oculus Rift Samsung Gear VR kupimy w salonach.T-Mobile będzie sprzedawał gogle Samsung Gear VR: na Facebooku można oglądać filmy w 360-stopniach