Google kombinuje: Google Glass to… nowoczesny monokl?

Google nie rezygnuje z Google Glass i wciąż wierzy w ten projekt. Gigant wie jednak, że trzeba wymyślić coś nowego. Próby są bardzo ciekawe.

Google Glass w swojej pierwotnej formie nie podbiło rynku, mimo naprawdę ciekawych możliwości i niewątpliwego potencjału. Google wstrzymało sprzedaż, jednak idei nie porzuca. W planach jest między innymi wersja bez… wyświetlacza.

Teraz dowiadujemy się o kolejnych pomysłach Google. Firma opatentowała pomysł, który zakłada, że nowa wersja Google Glass będzie czymś w rodzaju monokla. Trzeba przyznać, że to dość odważny koncept. Na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem sensowny, bo faktycznie możemy zakładać, że nie wszyscy przyzwyczajeni są do noszenia okularów, co mogło odrzucać od Google Glass. Tylko automatycznie narzuca się pytanie: czy monokl nie jest jeszcze bardziej egzotycznym przedmiotem?

Z drugiej strony zestawy słuchawkowe też często nosi się na jedno ucho, więc może stąd pomysł Google na nową wersję Google Glass. Czy skuteczny? Przekonamy się, gdy urządzenie trafi do sprzedaży. A w przypadku patentów nie zawsze do premiery dochodzi.

Zobacz również: Niełatwe sprawy: monitor Philips 21:9

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot