Gry z PlayStation 4 będą streamowane na peceta. Szansa dla Oculus Rift?

Gry z PlayStation 4 na Oculus Rift? Wkrótce może stać się to możliwe i taka współpraca dotyczyć będzie nie tylko konsoli Xbox One.

W przypadku konsoli Xbox One mamy do czynienia z oficjalnym wsparciem. Oculus jakiś czas temu pochwalił się, że będzie współpracował z Microsoftem i w gry z Xboksa One będzie dało się grać na Oculus Rift. Choć nie ma tu mowy o pełnej wirtualnej rzeczywistości:

(…) gogle pozwolą wyświetlać gry z Xbox One. Brzmi nieźle, ale w praktyce wygląda to nieco gorzej. Obraz najpierw będzie przesyłany na komputer z Windowsem 10, a dopiero potem na Oculus Rift — nie da się podłączyć gogli bezpośrednio do konsoli. (…) Na zaprezentowanym materiale zobaczyliśmy, że Oculus Rift “przenosi” nas do sali kinowej, gdzie wyświetlana jest gra na dużym ekranie. Czytaj więcej

Czy podobna opcja będzie możliwa z grami z PlayStation 4? Nic na ten temat jeszcze nie wiadomo, ale teoretyczne szanse są. Choćby dlatego, że Sony potwierdziło prace nad streamowaniem gier z PlayStation 4 na peceta. W podobny sposób, jak działa to na PlayStation Vita:

PlayStation 4 dostanie swoje gogle VR - PlayStation VR - więc teoretycznie nie trzeba szukać alternatywy, której na Xboksie One nie ma: Microsoft nie posiada własnych gogli VR, bo stawia na rozszerzoną rzeczywistość (HoloLens). Ale możemy się domyśleć, że znajdą się tacy gracze, którzy nie kupią dwóch gogli VR i postawią wyłącznie na Oculus Rift.

Streamowanie gier z PS4 na PC jest szansą dla nich, że zobaczą swoje ulubione gry z PS4 w wirtualnej rzeczywistości. Nadzieją na to są nieoficjalne mody, które pozwolą odpalić gry z PS4 na Oculus Rift. W podobny sposób, co na Xboksie One.

Rzecz jasna to tylko nasze przewidywania, ale naprawdę zdziwilibyśmy się, gdyby odpalanie gier z PS4 na Oculus Rift było niemożliwe. Trzeba tylko czekać na to, aż Sony pozwoli streamować gry z PlayStation 4 na peceta, a resztą zajmą się moderzy. Dziś to oni dodają funkcję VR do gier, które oficjalnego wsparcia wirtualnej rzeczywistości nie mają — jak np. Fallout 4. Możliwe, że zrobią to samo, gdy będzie można streamować gry z PS4 na ekran peceta.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Zobacz gameplay z Wayward Sky - gry na PlayStation VR W Dead or Alive Xtreme 3 na PlayStation VR nie zagramy. Wszystko przez… kobiety! Na PlayStation VR będziemy grać na siedząco Ten horror od studia Capcom musi być straszny! Zobacz reakcje grających na PlayStation VR Xbox 360 ma już 10 lat. Oto 10 gier, dzięki którym o konsoli nie zapomnimy Gry na PlayStation VR: 90 klatek na sekundę ma być standardem Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny?