Nvidia stworzy własne gogle VR. Rozwiążą największy problem wirtualnej rzeczywistości?

Wady gogli VR? Wielu wskaże fakt, że powodują zawroty głowy. Nvidia tworzy jednak taki sprzęt do wirtualnej rzeczywistości, który może ten kłopot wyeliminować.

Konkurencja na rynku VR jest coraz większa, ale nie da się ukryć, że wiele firm kopiuje rozwiązania poprzedników, nie wprowadzając niczego nowego. Tego samego nie będziemy mogli powiedzieć o firmie Nvidia, jeśli uda im się zrealizować swój bardzo ciekawy projekt gogli VR.

Nvidia we współpracy z Uniwersytem Stanforda pracuje nad goglami VR, które nie wywołają choroby lokomocyjnej i związanych z nią niedogodności. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu dwóch ekranów, które będą od siebie oddalone. Wówczas oko użytkownika samo “złapie” ostrość, tak jak w rzeczywistości. Dzisiaj jest to narzucone, przez co niektórzy użytkownicy mogą czuć się w wirtualnej rzeczywistości nieswojo.

Według plotek, gogle od firmy Nvidia mają trafić na rynek dopiero w 2018 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

70 mln użytkowników gogli VR do końca 2017 roku. Możliwe? Wirtualna rzeczywistość odmieni reportaże. Poruszający materiał VR z Paryża Wirtualna rzeczywistość: tylko dla dorosłych? PEGI inaczej spojrzy na gry VR Ogromne zainteresowanie Samsung Gear VR Samsung Gear VR: coraz bliżej premiery w Polsce! SpeechCenter VR: aplikacja na Samsung Gear VR pozwoli pokonać strach przed publicznymi wystąpieniami Mark Zuckerberg: 40% czasu spędzonego w VR poświęcimy na media społecznościowe Kevin Spacey inwestuje w technologię VR 12 najlepszych filmów w 360-stopniach. Dla tych widoków warto mieć gogle VR Back to Dinosaur Island za darmo na Steam. Crytek chwali się swoją technologią VR Immersis VR: wirtualna rzeczywistość bez gogli. Ciekawy pomysł i... wielkie oszustwo? Poznaliśmy europejską datę premiery Samsung Gear VR? Lenovo dorzuci do najdroższej wersji Vibe X3 gogle VR Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a! 10 najlepszych kamer 360 stopni. Tym sprzętem nakręcisz filmy VR Być jak Robert Lewandowski. Header Goal VR: piłkarska gra na Oculus Rift Samsung Gear VR kupimy w salonach.T-Mobile będzie sprzedawał gogle Samsung Gear VR: na Facebooku można oglądać filmy w 360-stopniach Capcom, twórca serii Resident Evil i Street Fighter, zainteresowany grami VR Everest VR: załóż gogle i zdobądź najwyższy szczyt Ziemi 9 najlepszych apek na Google Cardboard. Co ciekawego oferują tanie gogle VR? Nowa wersja Samsung Gear VR ma już datę premiery Wirtualna rzeczywistość odmieni pornografię. "VR bardziej oddziałuje na nasze zmysły" Na YouTube każdy film dopasowany jest do gogli VR