Na PlayStation VR będziemy grać na siedząco

Sony wymaga, by w większość gier na PlayStation VR dało się grać bez konieczności wstawania z fotela. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

Nie tak dawno Palmer Luckey stwierdził, że kable mogą okazać się największą przeszkodą w promowaniu wirtualnej rzeczywistości. Można jednak spojrzeć na to z innej perspektywy — kable w takich urządzeniach jak PlayStation VR czy Oculus Rift to zaleta, bo zadziałają jak smycz. Nie będziemy spacerować po pokoju, narażając się na kolizję z meblami.

Sony zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, dlatego też zachęca twórców, by tworzyli gry na PlayStation VR tak, by dało się w nie grać na siedząco. Co zapewne oznacza, że takie produkcje jak London Heist będą wyjątkiem. W tej grze korzysta się z kontrolera ruchu PlayStation Move, przez co można się schylać, wychylać czy kucać. Sony jednak woli, żeby takich aktywności unikać, bo przecież bardzo łatwo się zapomnieć i uderzyć ręką w stół.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Ten horror od studia Capcom musi być straszny! Zobacz reakcje grających na PlayStation VR Xbox 360 ma już 10 lat. Oto 10 gier, dzięki którym o konsoli nie zapomnimy Gry na PlayStation VR: 90 klatek na sekundę ma być standardem Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny? PlayStation 4 i Xbox One. To nie jest generacja dla starych graczy Motion Tennis Cast: tenis dla każdego. Smartfony zabiją PlayStation Move i Kinecta PlayStation 3 i Xbox 360 przestają być potrzebne. Emerytura starej generacji coraz bliżej - i bardzo dobrze!