70 mln użytkowników gogli VR do końca 2017 roku. Możliwe?

Gogle VR trafią w najbliższym czasie aż do 70 mln ludzi - przewiduje firma Superdata. Wirtualna rzeczywistość nie będzie jednak promowana przez Oculus Rift, PlayStation VR czy Samsung Gear VR.

happyvr.pl

Najwięcej sprzeda się tanich gogli VR, czyli takich jak np. Google Cardboard, które kosztują niewiele, na dodatek współpracują z większością smartfonów. Według prognoz firmy Superdata, mobilne gogle VR będą testem wirtualnej rzeczywistości dla wielu użytkowników. Gdy im się spodoba, postawią na droższe modele. Superdata zakłada, że do końca 2017 sprzeda się aż 70 mln gogli VR.

Nie oznacza to jednak, że droższe gogle VR będą narzekać na brak chętnych. Z analiz Superdata wynika, że 31 procent amerykańskich użytkowników PlayStation 4 zamierza kupić PlayStation VR. Z kolei aż 18% pecetowych graczy planuje zakup Oculus Rift.

Analiza Superdata wydaje się bardzo optymistyczna, ale nie niemożliwa. Gogle VR już cieszą się sporą popularnością - Samsung Gear VR w amerykańskich sklepach internetowych wyprzedało się bardzo szybko. Czy podobny los spotka PlayStation VR i Oculus Rift? O sukces może być nieco trudniej, bo gogle będą droższe - Samsung Gear VR kosztuje 99$, choć do działania niezbędne są drogie smartfony Samsunga. “Baza klientów” jest jednak spora, więc na pewno chętni się znajdą.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

Wirtualna rzeczywistość odmieni reportaże. Poruszający materiał VR z Paryża Wirtualna rzeczywistość: tylko dla dorosłych? PEGI inaczej spojrzy na gry VR Ogromne zainteresowanie Samsung Gear VR Samsung Gear VR: coraz bliżej premiery w Polsce! SpeechCenter VR: aplikacja na Samsung Gear VR pozwoli pokonać strach przed publicznymi wystąpieniami Mark Zuckerberg: 40% czasu spędzonego w VR poświęcimy na media społecznościowe Kevin Spacey inwestuje w technologię VR 12 najlepszych filmów w 360-stopniach. Dla tych widoków warto mieć gogle VR Back to Dinosaur Island za darmo na Steam. Crytek chwali się swoją technologią VR Immersis VR: wirtualna rzeczywistość bez gogli. Ciekawy pomysł i... wielkie oszustwo? Poznaliśmy europejską datę premiery Samsung Gear VR? Lenovo dorzuci do najdroższej wersji Vibe X3 gogle VR Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a! 10 najlepszych kamer 360 stopni. Tym sprzętem nakręcisz filmy VR Być jak Robert Lewandowski. Header Goal VR: piłkarska gra na Oculus Rift Samsung Gear VR kupimy w salonach.T-Mobile będzie sprzedawał gogle Samsung Gear VR: na Facebooku można oglądać filmy w 360-stopniach Capcom, twórca serii Resident Evil i Street Fighter, zainteresowany grami VR Everest VR: załóż gogle i zdobądź najwyższy szczyt Ziemi 9 najlepszych apek na Google Cardboard. Co ciekawego oferują tanie gogle VR? Nowa wersja Samsung Gear VR ma już datę premiery Wirtualna rzeczywistość odmieni pornografię. "VR bardziej oddziałuje na nasze zmysły" Na YouTube każdy film dopasowany jest do gogli VR VRGO: nietypowy kontroler VR