Wirtualna rzeczywistość odmieni reportaże. Poruszający materiał VR z Paryża

New York Times opublikował film w 360-stopniach, nagrany w Paryżu, po atakach terrorystycznych. Dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy dokładniej zobaczyć, jak wygląda miasto po tragedii.

Relacja New York Times nie jest długa, bowiem film trwa trochę ponad pięć minut, ale i tak pokazuje, jak wiele wirtualna rzeczywistość może wnieść do reportażu i dokumentu. Relacja z takich miejsc jak Paryż po ataku terrorystycznym wygląda zupełnie inaczej w 360-stopniach niż “zwykłe” ujęcia kamer czy tekst dziennikarza.

I trzeba przyznać, że tego typu relacje są dużo ciekawsze. Nie potrzeba nawet słów ani wypowiedzi innych osób. Liczy się sam fakt, że niemalże jest się na miejscu i wszystko widzi się własnymi oczami. To wciąż nie to samo, prawdziwa wizyta, ale korzyści są oczywiste. Choćby takie, że dzięki filmom w 360-stopniach trudniej zmanipulować widza — widzimy więcej niż to, co wybrał operator. Łatwiej też wczuć się w sytuację innych i zrozumieć np. zachowanie tłumu.

Dlatego cieszy fakt, że New York Times poważnie angażuje się w relacje w 360-stopniach. To daje nadzieję, że naśladowców wkrótce na pewno nie zabraknie.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

Wirtualna rzeczywistość: tylko dla dorosłych? PEGI inaczej spojrzy na gry VR Ogromne zainteresowanie Samsung Gear VR Samsung Gear VR: coraz bliżej premiery w Polsce! SpeechCenter VR: aplikacja na Samsung Gear VR pozwoli pokonać strach przed publicznymi wystąpieniami Mark Zuckerberg: 40% czasu spędzonego w VR poświęcimy na media społecznościowe Kevin Spacey inwestuje w technologię VR 12 najlepszych filmów w 360-stopniach. Dla tych widoków warto mieć gogle VR Back to Dinosaur Island za darmo na Steam. Crytek chwali się swoją technologią VR Immersis VR: wirtualna rzeczywistość bez gogli. Ciekawy pomysł i... wielkie oszustwo? Poznaliśmy europejską datę premiery Samsung Gear VR? Lenovo dorzuci do najdroższej wersji Vibe X3 gogle VR Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a! 10 najlepszych kamer 360 stopni. Tym sprzętem nakręcisz filmy VR Być jak Robert Lewandowski. Header Goal VR: piłkarska gra na Oculus Rift Samsung Gear VR kupimy w salonach.T-Mobile będzie sprzedawał gogle Samsung Gear VR: na Facebooku można oglądać filmy w 360-stopniach Capcom, twórca serii Resident Evil i Street Fighter, zainteresowany grami VR Everest VR: załóż gogle i zdobądź najwyższy szczyt Ziemi 9 najlepszych apek na Google Cardboard. Co ciekawego oferują tanie gogle VR? Nowa wersja Samsung Gear VR ma już datę premiery Wirtualna rzeczywistość odmieni pornografię. "VR bardziej oddziałuje na nasze zmysły" Na YouTube każdy film dopasowany jest do gogli VR VRGO: nietypowy kontroler VR Czym różni się robienie gry w VR od "zwyczajnej" gry? Spytaliśmy twórców legendarnego Crysisa