Gry na PlayStation VR: 90 klatek na sekundę ma być standardem

Im więcej klatek na sekundę, tym obraz jest bardziej płynny. Ile FPS-ów wyświetli PlayStation VR?

Sony naciska na twórców, żeby 90 klatek na sekundę było standardem w grach na PlayStation VR. 60 klatek (czyli liczba nieosiągalna dla wielu gier na PlayStation 4 - na konsoli standardem jest jednak 30 FPS-ów) ma być minimum, którego jednak należy unikać. Dopiero 90 FPS-ów zapewni komfortową i płynną rozgrywkę — uważa Sony.

Liczba klatek na sekundę

Liczba klatek wyświetlanych w ciągu sekundy, czyli częstotliwość, z jaką statyczne obrazy pojawiają się na ekranie. Jest ona miarą płynności wyświetlania ruchomych obrazów.

Niska liczba wyświetlanych klatek na sekundę powoduje u widza wrażenie „klatkowania” czy też "pokazu slajdów", z kolei wysoka zwiększa płynność wyświetlania. Czytaj więcej

Miejmy nadzieję, że Sony skutecznie namówi twórców do tworzenia gier w co najmniej 90 FPS-ach. Sami twórcy PlayStation VR przyznają, że 60 klatek na sekundę może wywoływać dyskomfort. Z drugiej strony, przed premierą PlayStation 4 zapowiadano, że na tej konsoli standardem będzie 60 klatek na sekundę, tymczasem wiele gier działa w 30 FPS-ach, tak jak na PS3. Obietnice to jedno, możliwości — drugie. W przypadku PlayStation VR wydaje się jednak, że to istotniejsza kwestia, bo łatwiej zauważyć różnicę w płynności. I dlatego Sony będzie bardziej konsekwentne.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny? PlayStation 4 i Xbox One. To nie jest generacja dla starych graczy Motion Tennis Cast: tenis dla każdego. Smartfony zabiją PlayStation Move i Kinecta PlayStation 3 i Xbox 360 przestają być potrzebne. Emerytura starej generacji coraz bliżej - i bardzo dobrze! Co z tego, że kosztuje ponad 11 tysięcy złotych. To stolik dla prawdziwego fana PlayStation! PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie] Sprzedaż na PC lepsza niż na Xbox One? To możliwe! Nadchodzą lepsze czasy dla pecetowców