Wirtualna rzeczywistość: tylko dla dorosłych? PEGI inaczej spojrzy na gry VR

PEGI to organizacja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowym grom. Mówiąc w skrócie, PEGI sugeruje, w które tytuły mogą grać nieletni, a które raczej nie są dla nich. Jak organizacja będzie oceniać gry VR?

Zdjęcie mężczyzny pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie mężczyzny pochodzi z serwisu shutterstock.com

Tego jeszcze nie wiemy, ale jeden z członków PEGI, Dirk Bosmans, przyznaje, że organizacja inaczej będzie musiała spojrzeć na gry w wirtualnej rzeczywistości. Inne “oceny” mogą dostać przede wszystkim horrory.

Inne, czyli najprawdopodobniej organizacja podniesie wiek “minimalny”. I nic dziwnego. Gry, które nie robią wrażenia na ekranie telewizora czy monitora, w wirtualnym świecie mogą wywoływać dużo większe emocje. A więc nie będą to dobre produkcje dla młodszych graczy. Wiele z nich może dostać plakietkę: "+18", czyli tylko dla dorosłych.

Oczywiście nie oznacza to, że nieletni jakiejś produkcji nie kupią. Po prostu — będą wiedzieli, że treści są ostrzejsze niż w przypadku “zwykłej” edycji. To też ważny sygnał dla rodziców, którzy kontrolują to, w co grają ich pociechy.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

Ogromne zainteresowanie Samsung Gear VR Samsung Gear VR: coraz bliżej premiery w Polsce! SpeechCenter VR: aplikacja na Samsung Gear VR pozwoli pokonać strach przed publicznymi wystąpieniami Mark Zuckerberg: 40% czasu spędzonego w VR poświęcimy na media społecznościowe Kevin Spacey inwestuje w technologię VR 12 najlepszych filmów w 360-stopniach. Dla tych widoków warto mieć gogle VR Back to Dinosaur Island za darmo na Steam. Crytek chwali się swoją technologią VR Immersis VR: wirtualna rzeczywistość bez gogli. Ciekawy pomysł i... wielkie oszustwo? Poznaliśmy europejską datę premiery Samsung Gear VR? Lenovo dorzuci do najdroższej wersji Vibe X3 gogle VR Figment VR: gogle VR w obudowie do iPhone’a! 10 najlepszych kamer 360 stopni. Tym sprzętem nakręcisz filmy VR Być jak Robert Lewandowski. Header Goal VR: piłkarska gra na Oculus Rift Samsung Gear VR kupimy w salonach.T-Mobile będzie sprzedawał gogle Samsung Gear VR: na Facebooku można oglądać filmy w 360-stopniach Capcom, twórca serii Resident Evil i Street Fighter, zainteresowany grami VR Everest VR: załóż gogle i zdobądź najwyższy szczyt Ziemi 9 najlepszych apek na Google Cardboard. Co ciekawego oferują tanie gogle VR? Nowa wersja Samsung Gear VR ma już datę premiery Wirtualna rzeczywistość odmieni pornografię. "VR bardziej oddziałuje na nasze zmysły" Na YouTube każdy film dopasowany jest do gogli VR VRGO: nietypowy kontroler VR Czym różni się robienie gry w VR od "zwyczajnej" gry? Spytaliśmy twórców legendarnego Crysisa Zmiana płci, łapanie dziewczyny za kolano, oglądanie narodzin syna. 10 nietypowych zastosowań gogli VR