Microsoft HoloLens: rozszerzona rzeczywistość pomoże w kupnie auta

Volvo i Microsoft współpracują ze sobą, dzięki czemu w salonach samochodowych HoloLens zostanie wykorzystane do promocji pojazdów.

Wygląda na to, że bez wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości trudno nam będzie robić zakupy. Rzecz jasna wciąż będzie to możliwe, ale nowe technologie ułatwią decyzję. Gogle VR pomogą w remoncie, a rozszerzona rzeczywistość taka jak Microsoft HoloLens przyda się przy wyborze auta.

Microsoft i Volvo już pracują nad wykorzystaniem HoloLens w salonach samochodowych. Filmik prezentujący możliwości technologii przedstawia klientów, którzy dzięki rozszerzonej rzeczywistości mogą dosłownie zobaczyć najmniejszy szczegół znajdujący się w pojeździe: zdjąć karoserię czy zajrzeć pod podwozie.

Szczególnie ciekawie zapowiada się przegląd i opis funkcji. Microsoft HoloLens wyświetli i szczegółowo przedstawi np. technologię znajdującą się w samochodzie i jej znaczenie. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazać klientom filmik, ale nie da się ukryć, że rozszerzona rzeczywistość ułatwia sprawę. Na dodatek czyni to w znacznie efektowniejszy i ciekawszy sposób.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Ewolucja peceta: od beżowej skrzynki do wielkiego ekranu 9 najlepszych robotów, które można już kupić w sklepie. Elektroniczni lokaje i przyjaciele

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot