Sony: PlayStation VR ma przewagę nad konkurencją

Dlaczego ktoś wybierze PlayStation VR, a nie pecetowe gogle, takie jak Oculus Rift czy HTC Vive? Bo nasze są prostsze w obsłudze - mówi Sony.

Wczoraj pisaliśmy o prognozach znanego analityka — Michael Pachter twierdził, że największe szanse na sukces ma Oculus Rift i PlayStation VR. Gogle Sony są faworytem w wyścigu, bowiem współpracują z PlayStation 4. Nie trzeba martwić się słabymi podzespołami, nie trzeba dokonywać modernizacji. Wystarczy kupić gogle i wejść do wirtualnej rzeczywistości.

Hiroyuki Oda, szef japońskiego oddziału Sony Computer Entertainment, zgodził się z tą opinią. — Wystarczy kupić PlayStation VR i podłączyć do PlayStation 4, wszystko będzie działać. Nasi konkurenci mogą wymagać dodatkowych skomplikowanych ustawień (…) To nasza największa przewaga — stwierdził.

I chyba trudno jest się z tym nie zgodzić. Nawet twórcy Oculus Rift podkreślają, że cena ich gogli zależeć będzie od tego, jaki komputer się posiada, a więc to dodatkowy kłopot dla ewentualnych kupujących. W przypadku PlayStation 4 takich problemów nie ma, co może przyciągnąć niezdecydowanych: wydajesz pieniądze raz i wszystko gotowe, nie trzeba się niczym martwić. Właśnie dlatego wielu zdecydowało się kupić konsolę, a nie grać na pececie.

Choć i tak wydaje się, że najważniejszym argumentem przemawiającym za kupnem będzie cena. A my wciąż nie znamy cen PlayStation VR czy Oculus Rift. Wydaje się, że wszyscy mają jeszcze w miarę równe szanse.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces? Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny? PlayStation 4 i Xbox One. To nie jest generacja dla starych graczy Motion Tennis Cast: tenis dla każdego. Smartfony zabiją PlayStation Move i Kinecta PlayStation 3 i Xbox 360 przestają być potrzebne. Emerytura starej generacji coraz bliżej - i bardzo dobrze! Co z tego, że kosztuje ponad 11 tysięcy złotych. To stolik dla prawdziwego fana PlayStation! PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie] Sprzedaż na PC lepsza niż na Xbox One? To możliwe! Nadchodzą lepsze czasy dla pecetowców PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem]