Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces?

Znany analityk Michael Pachter stawia na… PlayStation VR i Oculus Rift. Dlaczego?

Michael Pachter to znany analityk, który przewiduje sprzedaż gier, konsol i growego sprzętu. Znany jest ze swoich kontrowersyjnych opinii i dosyć odważnych prognoz. Jaką przyszłości widzi przed goglami VR?

Według Pachtera na największy sukces liczyć może Oculus Rift oraz PlayStation VR. Pierwsze gogle okażą się hitem, bo stoi za nimi Facebook, a więc wielka i niezwykle bogata korporacja. Facebooka stać na to, żeby w odpowiedni sposób wypromować Oculus Rift, dzięki czemu gogle trafią do sporej liczby odbiorców. I coś w tym jest: wystarczy, że Facebook zareklamuje gogle na swoim portalu społecznościowym, a o urządzeniu dowiedzą się miliony ludzi na całym świecie.

Nieco mniejszą publikę ma Sony, ale według Pachtera to PlayStation 4 jest kluczem do sukcesu PlayStation VR. Przede wszystkim dlatego, że to sprzęt kompletny i od razu może współpracować z wirtualną rzeczywistością. Nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na modernizację sprzętu, co dla wielu właścicieli pecetów może okazać się konieczne. Nie każdy ma blaszaka, który poradzi sobie z VR - sugeruje Pachter, podkreślając przewagę Sony i PlayStation VR.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny? PlayStation 4 i Xbox One. To nie jest generacja dla starych graczy Motion Tennis Cast: tenis dla każdego. Smartfony zabiją PlayStation Move i Kinecta PlayStation 3 i Xbox 360 przestają być potrzebne. Emerytura starej generacji coraz bliżej - i bardzo dobrze! Co z tego, że kosztuje ponad 11 tysięcy złotych. To stolik dla prawdziwego fana PlayStation! PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie] Sprzedaż na PC lepsza niż na Xbox One? To możliwe! Nadchodzą lepsze czasy dla pecetowców PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem] Nowe PlayStation 4 i nowy Xbox One jeszcze w tym roku? Konsola, sprzęt na lata - to już nieaktualne