Samsung Gear VR: na Facebooku można oglądać filmy w 360-stopniach

Jedna z ciekawszych funkcji Facebooka już dostępna jest na goglach Samsung Gear VR.

360-stopniowe filmy na Facebooku nie są niczym nowym — społecznościowy gigant wprowadził je jakiś czas temu. Wcześniej dostępne były jednak tylko w przeglądarce oraz mobilnej wersji serwisu na Androida. Teraz można je odpalać również na goglach Samsung Gear VR. Na stronie 360video.fb.com znajdziemy przykładowe filmiki, które da się odtworzyć w 360-stopniach. Wśród nich jeden ze zwiastunów najnowszych “Gwiezdnych Wojen”.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że konsumencka wersja Samsung Gear VR zostanie wysłana do klientów 20 listopada. Przedpremierowe zamówienia w Stanach Zjednoczonych ruszyły, gogle kosztują tam 99 dolarów. Samsung Gear VR gotowy jest więc na podbijanie rynku i dobrze, że już na starcie dostaje wsparcie od Facebooka. Na popularnym portalu społecznościowym będzie można przekonać się, jak wiele daje VR.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

Capcom, twórca serii Resident Evil i Street Fighter, zainteresowany grami VR Everest VR: załóż gogle i zdobądź najwyższy szczyt Ziemi 9 najlepszych apek na Google Cardboard. Co ciekawego oferują tanie gogle VR? Nowa wersja Samsung Gear VR ma już datę premiery Wirtualna rzeczywistość odmieni pornografię. "VR bardziej oddziałuje na nasze zmysły" Na YouTube każdy film dopasowany jest do gogli VR VRGO: nietypowy kontroler VR Czym różni się robienie gry w VR od "zwyczajnej" gry? Spytaliśmy twórców legendarnego Crysisa Zmiana płci, łapanie dziewczyny za kolano, oglądanie narodzin syna. 10 nietypowych zastosowań gogli VR TYLKO U NAS: ViReMED - słynna polska chirurg wchodzi do branży VR Polskie gogle Da Vinci VR: nie czekajmy na doskonałą VR. Bierzmy ją teraz VR przed Oculusem: Amiga 3000 - wirtualna rzeczywistość, jakiej nie znacie Wirtualna rzeczywistość nie tylko dla grających. Razer czarnym koniem VR? HTC Vive przenosi do VR również nasze dłonie. Coś upadło? Schyl się i podnieś! Gear VR - wirtualna rzeczywistość według Samsunga [kompendium wiedzy] Gogle VR i technologia AR – zdigitalizowany powrót do normalności? Historia wirtualnej rzeczywistości. Skąd wzięły się gogle VR? HoloLens to jedyne gogle VR, na które czekam Ludzie mylą VR z rzeczywistością, ale nie chcą się do tego przyznać W grach na VR najbardziej podoba mi się to, że nie są fotorealistyczne 10 najlepszych gogli VR: Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR i inne The Walking Dead w VR! StarVR: nowe gogle, które mogą zmienić wszystko Oculus Rift i Samsung Gear VR to najokrutniejsza tortura, jaką wymyślił człowiek Filmy i teledyski dla gogli VR: tak nie powinny wyglądać. Czekam na rewolucyjne projekty