Microsoft i HoloLens będą mieć konkurencję. Asus wchodzi na rynek AR

Wybór gogli VR jest spory, więc cieszy fakt, że alternatywę będziemy mieć także przy urządzeniach rozszerzonej rzeczywistości. Własny sprzęt szykuje Asus.

Gogli do wirtualnej rzeczywistości na rynku jest już sporo. Są giganci, tacy jak Oculus Rift, HTC Vive czy Samsung Gear VR, ale nie brakuje też mniejszych graczy, którzy szukają dla siebie miejsca. Boom na wirtualną rzeczywistość już trwa, wygląda na to, że ten na rozszerzoną rzeczywistość powoli się zaczyna.

Póki co swój produkt zaprezentował Microsoft. Ich okulary HoloLens zrobiły na nas olbrzymie wrażenie. Cieszy nas fakt, że Microsoft nie będzie monopolistą i już na samym starcie będzie miał rywali. Wśród nich firmę Asus, która zapowiedziała własne urządzenie AR.

Niestety, nie znamy jeszcze żadnych konkretów. Asus zapowiada, że ich sprzęt pojawi się na rynku w 2016 roku. Czekamy na pierwsze szczegóły.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Ewolucja peceta: od beżowej skrzynki do wielkiego ekranu LG Zero już w Polsce. Ma metalową obudowę i niewygórowaną cenę Drony w polskich marketach. W Biedronce i Lidlu jest ich pełno

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot