Sony: na PlayStation VR nie chcemy zarabiać

Cena PlayStation VR? Możemy być optymistami.

Wirtualna rzeczywistość nie zapowiada się na tanią zabawę. Nie wiemy ile będzie kosztował Oculus Rift, nie wiemy również, ile przyjdzie nam zapłacić za PlayStation VR. Póki co wiadomo tyle, że gogle Sony mogą zostać wycenione tak, jak nowa konsola.

Niewykluczone jednak, że Sony zejdzie z ceny. W jednym z wywiadów Shuhei Yoshida zdradził, że celem firmy nie jest zarabianie na PlayStation VR, a zdobycie jak największej liczby użytkowników. Co to dla nas oznacza?

Skoro Sony nie ma zamiaru zarabiać na PlayStation VR, to znaczy, że twórcy sprzętu starają się zejść z ceny, tak by urządzenie kosztowało jak najmniej. To normalne w przypadku Sony, bo japoński gigant przez dłuższy czas nie zarabiał np. na sprzedanych egzemplarzach PlayStation 3. Kluczem do sukcesu były więc gry, które dawały Sony zarobić. Tak samo ma być w przypadku gogli do wirtualnej rzeczywistości. Czyli ich cena musi być jak najniższa, by w ten sposób zbudować bazę klientów.

Spekuluje się, że Oculus Rift będzie kosztował około 350 dolarów. Jeżeli Sony chciałoby się wyróżniać i być realną konkurencją dla pecetowych gogli, to ich PlayStation VR musiałoby być nieco tańsze. Nie brakuje komentarzy sugerujących, że za PlayStation VR zapłacimy jednak trochę mniej niż za nową konsolę, czyli około 250–300 dolarów. To rzecz jasna tylko domysły, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby takie przewidywania się sprawdziły. Są na to szanse, skoro Sony nie zamierza zarabiać, a chce do siebie przyciągnąć.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Konsole:

Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny? PlayStation 4 i Xbox One. To nie jest generacja dla starych graczy Motion Tennis Cast: tenis dla każdego. Smartfony zabiją PlayStation Move i Kinecta PlayStation 3 i Xbox 360 przestają być potrzebne. Emerytura starej generacji coraz bliżej - i bardzo dobrze! Co z tego, że kosztuje ponad 11 tysięcy złotych. To stolik dla prawdziwego fana PlayStation! PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie] Sprzedaż na PC lepsza niż na Xbox One? To możliwe! Nadchodzą lepsze czasy dla pecetowców PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem] Nowe PlayStation 4 i nowy Xbox One jeszcze w tym roku? Konsola, sprzęt na lata - to już nieaktualne Dlaczego ktoś to zrobił?! Rocznicowa edycja PlayStation 4 pokryta kryształami Swarovskiego wygląda okropnie!