PlayStation VR: znamy dokładną specyfikację

Wciąż niejasna jest data premiery PlayStation VR, ale za to wiemy więcej o działaniu gogli VR od Sony.

Na PlayStation VR gier na pewno nie zabraknie. Sony wcześniej bardzo chętnie chwaliło się produkcjami, które będą wspierać wirtualną rzeczywistość na PlayStation 4, teraz potwierdziło oficjalną specyfikację gogli. Szczegóły zaprezentowano na specjalnym filmiku:

PlayStation VR to:

  • ekran: OLED o przekątnej 5,7"
  • rozdzielczość: 1920xRGBx1080
  • częstotliwość odświeżania: 120 Hz
  • czas reakcji: poniżej 18 ms
  • pole widzenia: około 100 stopni

Warto porównać to z innymi goglami dostępnymi na rynku. Na przykład Oculus Rift będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 2160 x 1200 pikseli, zaś częstotliwość odświeżania wyniesie 90 Hz. Oculus Rift ma jednak większy kąt widzenia, bo ponad 110 stopni. Podobną częstotliwością charakteryzuje się HTC Vive, którego dwa ekrany wyświetlają rozdzielczość 1080×1200.

PlayStation VR- data premiery?

Sony nie ujawniło jednak, kiedy dokładnie PlayStation VR się pojawi. Wciąż mówi się o pierwszej połowie 2016 roku. Nieznana jest również cena. Wcześniej gigant zapowiadał, że PlayStation VR może kosztować tyle, co nowa konsola. Czyli około 1600 zł.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Konsole:

Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR? Najlepiej kupić... Virtual Boya od Nintendo Stare konsole, piękne telefony, szemrane towarzystwo. Żałuję, ale w polskim lombardzie nigdy nic nie kupię Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny 10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny? PlayStation 4 i Xbox One. To nie jest generacja dla starych graczy Motion Tennis Cast: tenis dla każdego. Smartfony zabiją PlayStation Move i Kinecta PlayStation 3 i Xbox 360 przestają być potrzebne. Emerytura starej generacji coraz bliżej - i bardzo dobrze! Co z tego, że kosztuje ponad 11 tysięcy złotych. To stolik dla prawdziwego fana PlayStation! PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie] Sprzedaż na PC lepsza niż na Xbox One? To możliwe! Nadchodzą lepsze czasy dla pecetowców PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem] Nowe PlayStation 4 i nowy Xbox One jeszcze w tym roku? Konsola, sprzęt na lata - to już nieaktualne Dlaczego ktoś to zrobił?! Rocznicowa edycja PlayStation 4 pokryta kryształami Swarovskiego wygląda okropnie! Killzone czy Halo? Nie musisz wybierać: PlayBox to laptop z PlayStation 4 i Xbox One!