Cena Oculus Rift zaskakuje! Data premiery na szczęście nie

Wiosną tego roku Oculus Rift pojawi się w sklepach. Niestety, za gogle VR zapłacimy naprawdę sporo - w przeliczeniu na złotówki cena Oculus Rift wynosi prawie 2,5 tysiąca!

Oculus Rift — premiera

Wystartowały przedpremierowe zamówienia Oculus Rift. Dzięki temu już wiadomo, że gogle Oculusa trafią do kupujących w kwietniu. Co ciekawe, wcześniej strona z pre-orderem pokazywała inny termin — marzec 2016. 28 marca Oculus rozpocznie tylko wysyłkę zamówień, w tym także do Polski, więc do wielu kupujących zestaw dotrze już w kwietniu.

Oculus Rift — cena

Cena Oculus Rift negatywnie zaskakuje. Gogle VR wyceniono na 599 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje 2420 zł. Sporo, ale musimy pamiętać, że w paczce znajdziemy nie tylko Oculus Rift, ale też pada od Xboksa One, Oculus Remote (pilot) oraz dwie gry: EVE: Valkyrie oraz Lucky's Tale.

Oculus Rift kosztuje sporo, ale za sprzęt nie trzeba płacić już teraz. Pieniądze zostaną pobrane dopiero wtedy, gdy rozpocznie się wysyłka. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy na Oculus Rift muszą jeszcze zbierać. Mogą zamówić gogle VR już teraz, zapewniając sobie do nich jak najwcześniejszy dostęp.

Oculus Rift — wymagania sprzętowe

W sprzedaży będą też zestawy z gotowym komputerem, radzącym sobie z wirtualną rzeczywistością. Ich ceny zaczynają się od 1500 dolarów. Na stronie Oculusa można pobrać specjalną aplikację żeby zobaczyć, czy posiadany komputer będzie mógł odtwarzać treści VR.

Zobacz również: Historia telewizorów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne. Niezwykły sprzęt do podróży pod wodą „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą

Popularne w tym tygodniu:

Getac B300 – wodoodporny, niezniszczalny laptop Bang & Olufsen BeoSound Shape: modułowe głośniki za 16 tys. zł Lokalizator GPS W2: dziecięcy smartwatch z GPS-em i slotem SIM Dell UltraSharp UP3017Q: 30-calowy monitor OLED 4K Bose SoundLink Revolve i SoundLink Revolve+: nowoczesne głośniki Bluetooth 360˚